Safir Fue Saç Ekimi

FUE yöntemi günümüzün en gelişmiş saç ekim tekniği olarak biliniyor. FUE sayesinde elde edilen doğal sonuçlar, bu başarısını safir fue saç ekimi yöntemi ile safir uçlu özel cihazlar kullanarak bir adım ileriye taşımıştır.

Safir Fue Saç Ekimi

Title:

Description:

Safir Fue Saç Ekimi

Safir Uç İle Yapılan FUE Saç Ekimi Nedir ?

Her geçen gün teknoloji daha da gelişmektedir. Bununla birlikte saç ekimi tekniklerinde ve saç dökülmesi tedavilerinde her geçen gün yeni gelişmeler
yaşanması dayet doğaldır. Büyük ölçüde ilerleme kaydederek, minimal invasiv yöntemlerle gerçekleştirilen bir prosedüre dönüşen saç ekimi
operasyonları, kullanılan aletlerin de geliştirilmesine paralel olarak bugünkü halini almıştır. FUE yöntemi günümüzün en gelişmiş saç ekim tekniği
olarak biliniyor. FUE sayesinde elde edilen doğal sonuçlar, bu başarısını safir fue saç ekimi yöntemi ile safir uçlu özel cihazlar kullanarak bir adım
ileriye taşımıştır.

Saç ekiminde, saç köklerinin donör bölgeden alınmasından ve saç köklerinin ekileceği alanların oluşturulmasından önce bu bölgelere lokal anestezi
uygulanmaktadır. Enjektör iğnesi yapılan lokal anestezi işlemi etken maddenin vücudu uyuşturması zaman almaktadır.

Hastanın iğne batırılması esnasında ağrı duyması doğal olarak konforunun bozulmasına yol açabilmektedir. Artık özel anestezi cihazları kullanılarak saç ekimi operasyonu iğnesiz üstelik ağrısız olarak uygulanması sağlanabilmektedir. Bu özel cihazlar, anestezi sağlayan maddeleri basınçlı bir püskürtme işlemiyle cildin altına ulaştırır. İğnesiz enjektörle yapılan deri altı anestezi uygulamasının etki başlangıç süresi iğneli enjeksiyona göre daha hızlıdır bu sebeple çok daha konforludur. İğneye ihtiyaç duyulmadan anestezi enjeksiyonu sağlayan likit jet sistemi, enjektör iğnesi ile yapılan lokal anesteziye göre daha geniş alana yayarak uyuşma alanında daha homojen bir yayılma sağlayarak etkiyi artırır. İğne korkusu olan ve bu sebepten ötürü saç ekimi yaptırmak konusunda tereddüt yaşayanlar bu yeni yöntem sayesinde operasyonlarını rahatlıkla gerçekleştirebilirler.

Safir Uç ile Yapılan FUE Saç Ekiminin Metal Slite Göre Avantajları

 • Anti-bakteriyel özelliklere sahip pürüzsüz yüzeyi, sertlik, keskinlik ve dayanıklılık gibi fiziksel nitelikleri nedeniyle kanal açma işlemi esnasında safir uç kullanıldığında çok daha az vibrasyon olacaktır, böylece hem travmanın hem de doku hasarı riskinin en düşük düzeyde tutulması sağlanır.
 • Safir uç ile yapılan FUE ile metal slit yöntemine göre daha sık ekim yapılabilir ve bu da daha ileri evrelerde saç dökülmesi olan hastalara
  uygulanmasını olanaklı kılar.
 • Greftlerin daha sık ekilmesine yardımcı olarak saç yoğunluğu ile birlikte daha doğal bir görünüm elde edilmesine olanak sağlar.
 • Metal slite göre, daha az deri altı sıvı enjekte ederek kanal açımı yapma olanağı sunar.
 • Uygulamadan sonra görülen ödem düzeyi de daha düşük olacağından hastalar için operasyon sonrası her anlamda daha konforlu olur.
 • Ekim için açılan kanalların küçük olmasından dolayı operasyon sonrası doku iyileşmesi metal slite göre daha hızlıdır ve en önemlisi, deri üzerinde
  pürüzsüz bir birleşme olur.

Safir FUE kanal açma yöntemi ve klasik FUE kanal açma yöntemi

Çok değerli bir maden olan gerçek safirden üretilen uçlar ile gerçekleştirilen FUE, saç ekiminin kanal açma aşamasında metal slit yerine özel safir uç kullanılmasını ifade etmektedir. Safir uçla yapılan FUE bir teknik değil, FUE yönteminde uygulanan bir inovasyondur. Saç köklerinin ekileceği bölgede daha da küçük mikro kanallar açarak, minimal düzeyde kabuklanma oluşumu ve iyileşme sürecini hızlandırmak için tasarlanmıştır.

Safir uç ile yapılan FUE’de (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) saç kökleri, lokal anestezi altında mikro motor aracılığıyla, çapları 0,6 – 0,7 – 0,8 mm arasında değişen mikro-uçlar kullanılarak kökler halinde tek tek donör bölgeden alınır. Toplanan saçlar FUE yönteminde açılacak kanallara ekilmelidir. Bu kanallar saçın görünümünü önemli derecede etkileyen açı, yön ve sıklık konularını doğrudan etkilemektedir. Bu sebeple kanalların açılması bir operasyonun başarısındaki en önemli aşamadır.
Mikro kanallar artık en iyi şekilde bu özel safir uçların yardımıyla açılabilmektedir.

Saç kökleri bu kanallara ekilir. 1,0 -1,3 – 1,5 mm arasında, keskin, pürüzsüz ve dayanıklı safir uçlar ile açılan küçük kanalların saç kökü boyutunda olması, açılan kanal sayısının artmasına ve saç köklerinin birbirine daha yakın ekilmesine olanak sağlamaktadır. Bazı saç ekim merkezleri ön saç çizgisine ekim yaptırmaya gelen hastalarına, cm² de 65-70 kök ekebileceklerini ve böylece daha doğal bir görünüm elde edebileceklerini iddia etmektedir. Bu kadar sık saç ekime uygun kanal açmak gerek safir uçla yapılan FUE’de gerekse, metal slit tekniği uygulayarak mümkün değildir. Sebebi ise saçlara verilmesi gereken doğal açı ve yöndür. Bahsi geçen santimetre kare alanda 65 70 greft ekilmeye çalışıldığında bu saçları doğal açı ve yön ile ekmeleri imkansızlaşacaktır. Doğal saç açısı 40-45 derecedir. Böyle bir ekimde yoğunluk sağlanması pahasına saçların çok dik açılarla ekilerek halk arasında çim adam diye tabir edilen sonuçlara neden olabilirler.

Safir Fue Ekim Aşamaları;

Operasyon Planlanması

 • Öncelikle Saç Ekimi Uzmanımız tarafından saç analizi yapılır.Açıklık olan kısımların ekim planlaması, kök alınacak  ense kısmının planlaması, ekilecek sayı planlanması  yapılır.
 • Planlama işlemi yapıldıkdan sonra hastaya sedasyon antestezi yapılır. Sedasyon anestezili hasta operasyon  boyunca ağrı hissetmez bilinci açıktır.

Kök Alım İşlemi

 • Anestezi sonrasında belirlenen bölgeden saç alım işlemidir. Greft alımı saç ekiminin ilk temel aşamasıdır. Alım yapılacak ense kısmını kalem ile işaretleyip böldükden sonra homojen şekilde alım işlemi  gerçekleşir.Köklerin boyu ve çapı için uygun punch kullanılması önemlidir.

Safir Uç Kanal Açma İşlemi

 • Gerçek elmas uçlardan yapılan safir ile açılan kanallar hasta derisine zarar vermeden minimal kanallar açar.Geliştirilmiş  yeni ve kusursuz yöntem sayesinde kanallar ve kökler uyum içerisinde sık ve doğal görünüm kazanır.Safir uç ile kanal açma bir operasyon için en başarılı olabilecek işlemdir.

Ekim Aşaması

 • Safir uç ile açılan sık ve doğal yönlü kanalların içerisine saç kökleri teker teker yerleştirilir.Ekim sonrasında daha az dokuya zarar verilir.Konforlu ve erken iyileşme süreci yaşanır.

Safir Fue Neden Tercih Edilmeli

 • Keskin ve pürürsüz elmas uçları sayesinde dokuya zarar vermeyen safir elmas uçlar kullanılır.
 • Var olan saçlara zarar veren metal silit yerine safir uç kullanılması daha başarılı bir sonuç verir.
 • Daha fazla saç kökü sıklık ve doğallık açısından safir uç kullanılır.
 • Hastada daha az ödem olur. İyileşme sürece daha hızlı olur.
 • Saç Ekiminde rahatlık ve konforluk açısından en çok tercih edilen yöntemdir.
Category
Saç Ekimi

Copyright by Ontede 2020. All rights reserved.Copyright by Ontede 2020. All rights reserved.Sohbet Başlayın
Bize Yazın
Merhabalar
Sercan Aslan Hair Center
Size nasıl yardımcı olabiliriz?